معروف ترین آبشار های ایران چه نام دارند؟

معروف ترین آبشار های ایران چه نام دارند؟

  • 0
  • 211
  • نویسنده :

معروف ترین آبشار های ایران با توجه به طبیعتی که در آن قرار دارند و چشم انداز و جلوه ای که ایجاد کرده اند مشخص می شود. در واقع ایران مرکزی برای آبشار ها می باشد که با توجه به زیبایی هایی که در طبیعت ایجاد کرده اند، دارای محبوبیت بسیار زیادی در میان تمامی جاذبه های طبیعی و دیدنی ایران می باشند. به واسطه کوهستانی بودن بخش های شمالی و غربی کشور ایران، جاهای دیدنی و طبیعی بسیار زیادی در این مناطق وجود دارد که آبشار ها نیز از جمله محبوب ترین جاهای دیدنی در میان تمامی آن ها می باشند. برخی از این آبشار ها به قدری زیبا و دیدنی می باشند که هر فردی قبل از مرگش باید از آن ها دیدن کند.

در ادامه این مطلب به معرفی برخی از معروف ترین آبشار های ایران پرداخته ایم و با معرفی این آبشار ها هر چیزی که باید درباره آن ها بدانید را بیان کرده ایم. اگر فردی طبیعت دوست می باشید و دوست دارید با مشهور ترین و معروف ترین آبشار های ایران آشنا شوید توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با این آبشار ها هوس بازدید از آن ها به سرتان می زند.

لیست معروف ترین آبشار های ایران

در ادامه با توجه به میزان بازدید و محبوبیت آبشار  ها به معرفی معروف ترین آبشار های ایران پرداخته ایم. 

1.    آبشار لاتون

معروف ترین آبشار ایران بنا به ارتفاع و چشم انداز، آبشار لاتون می باشد. این آبشار با قرار داشتن در منطقه ای جنگلی و در میان انبوهی از درختان، چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. برای دسترسی به آن باید خود را به شهر آستارا برسانید و با حرکت به سمت جنوب این شهر به سادگی می توانید به آن دسترسی پیدا کنید.

2.    آبشار مارگون

از زیباترین آبشار های ایران، آبشار مارگون می باشد. جالب است بدانید که عرض این آبشار در حدود 100 متر می باشد و یکی از معروف ترین و زیباترین آبشار های ایران است. به جرات می توان گفت که چشم اندازی که به واسطه این آبشار چشمه ای ایجاد شده است بسیار زیبا می باشد و در نتیجه بازدید از آن را به شدت به شما توصیه می کنیم.

3.    آبشار بیشه، معروف ترین آبشار ها ی ایران

یقینا تا به حال آبشار بیشه را شنیده اید. این آبشار که یکی از بسیار آبشار های موجود در استان لرستان می باشد، دارای منظره بسیار زیبایی بوده و در حقیقت مشهورترین و پربازدید ترین آبشار در این استان می باشد. اگر مسیرتان به استان لرستان خورد، بازدید از این آبشار را از دست ندهید و حتما از این پدیده طبیعی زیبا دیدن کنید.

آبشار بیشه، معروف ترین آبشار ایران

4.    آبشار کبودوال

معروف ترین آبشار های ایران صرفا دارای چشم انداز بسیار زیبا و همچنین منظره ای عالی برای اتراق نمی باشند. این آبشار دارای آب و هوای عالی بوده و در میان انبوهی از جنگل های گلستان قرار دارد. جالب است بدانید که خزه ها و جلبک ها ی بسیار زیادی مسیر پیش روی آب آبشار را تشکیل داده اند که چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد کرده است.

5.    آبشار نوژیان یکی از معروف ترین آبشار های ایران

معروف ترین آبشار های ایران ، طبق ویژگی هایی که در مطالب بالا ذکر کردیم کمی با سایر آبشار های کشور متفاوت هستند. آبشار نوژیان با دارا بودن ارتفاعی در حدود 95 متر، جزو آبشار های بلند ایران محسوب شده و همچنین دارای چشم اندازی بسیار منحصر به فرد و زیبا می باشد. این آبشار یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری در استان لرستان بوده و همه روزه افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند.

6.    تارم، بلند ترین و معروف ترین آبشار های ایران

در میان معروف ترین آبشار های ایران آبشار تارم نیز شهرت بسیار زیادی دارد و حتی در میان تمامی آبشار های خاورمیانه، سری در سرها دارد. این آبشار که دارای ارتفاعی در حدود 115 متر می باشد، بلند ترین آبشار در خاورمیانه می باشد و همچنین منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. برای بازدید از آبشار تارم باید خود را به استان فارس برسانید و سپس به شهرستان نی ریز بروید.

اگر آبشار های دیگری را می شناسید که دارای چشم انداز بسیار زیبایی می باشند و همچنین شهرت بسیار زیادی دارند، آن ها را با ما به اشتراک بگذارید تا با معروف ترین آبشار های ایران آشنا شویم.

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه