مهم ترین لوازم و تجهیزات کمپ زدن چیست؟

مهم ترین لوازم و تجهیزات کمپ زدن چیست؟

  • 0
  • 103
  • نویسنده :

سفر کردن انواع مختلفی دارد. برخی از افراد دوست دارند تا سفر خود را در یک شهر بزرگ و شلوغ، و در یک هتل مجلل بگذرانند. برخی دوست دارند سفری کوتاه را تجربه کنند و حتی کوتاه ترین مدت را برای سفر انتخاب می کنند. برخی دیگر دوست دارند تا دل به دریا بزنند و به دنبال مناطقی ساحلی می گردند. اما برخی هستند که دوست دارند به مناطقی جنگلی و یا کوهستانی سفر کنند و برای مدتی در آن محیط کمپ بزنند. بی شک کمپ زدن به خصوص در محیط های جنگلی بسیار لذت بخش است. اما لوازم و تجهیزات لازم برای کمپ کردن چه جیز هایی می باشد؟ باید ها و نباید های کمپ کردن چیست؟ توصیه می کنم خواندن این مطلب را از دست ندهید تا با اصول کمپ کردن و لوازم و تجهیزات لازم برای کمپ آشنا شوید. 

نکات مهم در خصوص کمپ کردن

بسیار مهم و ضروری اسصت که مقصد خود را از قبل بشناسید و با محیط آن از قبل آشنایی داشته باشید. برای مثال باید با استفاده از نرم افزارهای متعدد، آب و هوای منطقه ای که می خواهید در آن کمپ بزنید را بررسی کنید تا خدایی ناکرده با مشکل خاصی مواجه نشوید. همچنین باید از وجود حیوانات و جانوران آن منطقه آشنایی داشته باشید. در بسیاری از مناطق تفریحی و گردشگری ایران، حیوانات خطرناکی مانند خرس، کفتار، گراز، و سایر حیوانات وحشی وجود دارند. در نتیجه آگاهی از محیط و چک کردن آن بسیار مهم و ضروری است. 
اما از عوامل دیگری که در کمپ کردن بسیار مهم است این است که بدانید به چه منطقه ای می روید تا لوازم و تجهیزات مناسب برای آن منطقه را با خود به همراه ببرید. برای مثال، لوازم و تجهیزات کمپ زدن در منطقه بیابانی، بسیار متفاوت تر از لوازم و تجهیزات کمپ زدن در منطقه ای جنگلی است. در نتیجخ باید بدانید که دقیقا به چه منطقه ای می روید تا لوازم متناسب با آن را با خود به همراه ببرید.

لوازم و تجهیزات کمپ زدن

همانطور که گفتیم، لوازم کمپ زدن در مناطق مختلف، متفاوت است. اما در این مطلب قصد داریم لوازمی را که عموما در کمپ زدن در تمامی مناطق به کار می آید را معرفی کنیم. در نتیجه با مطالعه این مطلب، با لوازم کمپ زدن آشنا می شوید.

کفش مناسب برای پیاده‌روی

این کفش ها با کفش هایی که در طول روز استفاده می کنیم کمی متفاوت تر هستند. در حقیقت کفش هایی هستند که علاوه بر راحتی، امکان پیاده روی و قدم زدن در مناطق ناصاف و سخت را به شما می دهند.

چادر مسافرتی

مسلما یکی از اصلی ترین لوازم برای کمپ زدن، چادر است. اما بایید در انتخاب چادر خود، دقت کنید. برخی از مناطق دارای رطوبت بالا هستند. یا حتی ممکن است به طور ناگهانی در زمان کمپ زدن شما، باران شروع به بارش کند. در نتیجه بهتر است که از چادر مخصوص کمپ زدن و ضد آب استفاده کنید تا اوقات کمپ زدنتان به راحتی بگذرد.

تنقلات

تنقلات یکی از مهم ترین لوازم برای کمپ زدن به شمار می آید. باید در انتخاب خوراکی ها و غذاهایی که با خود به همراه می برید دقت کنید. در حقیقت باید غذاهایی را انتخاب کنید که خراب نشوند. همچنین از تنقلاتی استفاده کنید که مقوی باشند و مواد لاز را به بدن شما برسانند. همچنین آب از ضروری ترین لوازم است. حتما حتما با خود به اندازه کافی به همراه ببرید تا در طول سفر با مشکل مواجه نشوید.

کوله پشتی مخصوص

این کوله پشتی ها به صورت لیتری وجود دارند و در انواع سایز ها و مناسب با انواع سفر ها عرضه می شوند. این کوله ها به گونه ای هستند که به شما کمک می کنند تا بهتر سفر کنید و لوازم زیادی را با خود به همراه ببرید.

کیسه خواب

از مهم ترن تجهیزات کمپ زدن می باشد. در حقیقت کیسه خواب در شب های سرد کمک بزرگی به شما می کنند و از شما در برابر سرما محافظت می کنند.

لباس اضافی

بهتر است که حداقل یک دست لباس اضافی با خود به همراه ببرید. جوراب، شلوار، پیراهن، و حتی یک  دست لباس گرم می تواند در شرایط سخت بسیار مفید باشند و به شما کمک بزرگی بکنند.

کلام آخر

به طور کلی کمپ زدن یکی از محبوب ترین تفریحات در میان ما ایرانیان است. به یاد داشته باشید که هنگام سفر و کمپ زدن، لوازم و تجهیزات کامل و کافی را با خود به همراه ببرید. همچنین با خود کیسه زباله به همراه ببرید تا به طبیعت و جاذبه های طبیعی آسیب نرسانید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه