باغ پرندگان تهران و پرندگان زیبای آن

باغ پرندگان تهران و پرندگان زیبای آن

  • 0
  • 125
  • نویسنده :

باغ پرندگان تهران یکی از منحصر به فرد ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری در این شهر است. امروزه افراد بسیاری به این شهر سفر می کنند تا از جاذبه های گردشگری معروف آن دیدن کنند. اما علاوه بر این، شهر تهران، همیشه دارای مکانی برای گذراندن اوقات و تفریح کردن دارد. در حقیقت، در این شهر، انواع جاذبه های تفریحی برای تمامی سلیقه ها وجود دارد. برای مثال از فضای سبز و بوستان ها تا موزه و سازه های زیبا و عجیب. در این مطلب قصد دارم یکی از محبوب ترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری در شهر تهران را معرفی کنم. توصیه می کنم مطالعه این مقاله را از دست ندهید تا شما هم بیشتر با باغ پرندگان آشنا شوید.

معرفی باغ پرندگان تهران

جالب است بدانید که باغ پرندگان جزو بزرگترین باغ های پرندگان در کل خاورمیانه است. در این باغ، بیش از 3000 پرنده وجود دارد که در فضایی بزرگ قرار گرفته اند تا عموم مردم بتوانند به راحتی از آنها دیدن کنند و همچنین، این حیوانات زیبا، در مکانی مناسب و بزرگ زندگی کنند. 

بخش های مختلف این باغ

از مشخصات این باغ بزرگ می توان به بخش های مختلف آن اشاره کرد. باغ پرندگان تهران در 2 فاز طراحی شده است. در حقیقت این باغ به گونه ای طراحی شده است تا تمامی 168 گونه پرنده ای که در آن زندگی می کنند، بتوانند در شرایطی مشابه با محیط زندگی اصلی خود، زندگی کنند. به همین منظور این باغ در 2 فاز طراحی شده است. فاز اول برای پرندگانی طراحی شده است که توانایی پرواز ندارند و یا باید در قفس نگه داری شوند. این فاز دشتچر نام دارد. اما فاز دیگر مخصوص پرندگانی است که توانایی پرواز دارند و یا باید به آب نیز دسترسی داشته باشند. این فاز نیز آبچر نام دارد. سقف این باغ توسط یک فنس پوشیده شدهاست. در واقع پرندگان این منطقه میتوانند تا ارتفاع خوبی پرواز کنند. 

در باغ پرندگن چه وجود دارد؟

محیط باغ پرندگان تهران به گونه ای ساخته شدهاست که در آن تمامی امکانات برای تامین رفاه حیوانات و انسان ها وجود دارد. برای مثال در آن برکه، آبشار، آلاچیق، مسیر چوبی، و به طور کلی فضایی جنگلی وجود دارد. در حقیقت فضای آن کاملا سرسبز می باشد و شما می توانید در محوطه آن قدم بزنید، از آلاچیق ها و نیمکت هایی که در آن وجود دارد استفاده کنید و از صدای پرندگان لذت ببرید. بهتر است که بازدید خود را از فاز 2 این مجموعه شروع کنید و به ترتیب از حیواناتی که آزادانه در محیط آن می چرخند دیدن کنید. سپس به سمت فاز 1 بروید و از پرندگان شکاری کمیاب و زیبا دیدن کنید.
به طور کلی از امکانات موجود در باغ پرندگان تهران می توان به سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، بوفه، کافه و رستوران، و سایر امکانات دیگر وجود دارد.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

موقعیت مکانی باغ پرندگان تهران، در قسمت شمال شرقی این شهر قرار دارد. شاید با پارک جنگلی لویزان آشنا باشید. این باغ نیز در نزدیکی این پارک جنگلی قرار دارد. برای دسترسی به آن ابتدا باید خود را به اتوبان شهید بابایی برسانید. در این بزرگراه باید خروجی هنگام را رد کنید و سپس با استفاده از لاین کندرو خود را به ورودی باغ پرندگان برسانید. اگر از این باغ و پرندگان زیبایش دیدن کرده اید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه