تنگه شوتاریکو | بکرترین و زیباترین تنگه ایران

تنگه شوتاریکو | بکرترین و زیباترین تنگه ایران

  • 0
  • 357
  • نویسنده :

تنگه شوتاریکو یکی از جاذبه های گردشگری در جنوب ایران می باشد. نکته ای که در خصوص تنگه شوتاریکو وجود دارد، این است که چشم انداز متفاوت آن، سبب شده تا اخیرا مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گیرد. تنگه شوتاریکو از جمله جاذبه هایی است که هر فردی باید قبل از مرگ خود از آن بازدید کند. در واقع اگر دوست دارید که به مکانی بکر و دست نخورده، که زیبایی آن را در هیچ کجای دنیا یافت نخواهید کرد، سفر کنید، توصیه می کنیم حتما به این تنگه بروید و با قدم زدن در محیط خاص و متفاوت آن، ساعاتی را به دور از شهر و دغدغه های آن بگذرانید و از چشم انداز بی نظیری که در طبیعت ایجاد شده لذت ببرید. 

در ادامه این مطلب، همه چیز را درباره تنگه شوتاریکو و همچنین جذابیت های آن بیان کرده ایم. اگر تا به حال به این تنگه سفر نکرده اید و یا با آن آشنایی ندارید، توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با بکر ترین و خاص ترین جاذبه گردشگری ایران آشنا شوید. یقینا پس از آشنایی با این جاذبه گردشگری ( تنگه شوتاریکو ) و دیدن محیط زیبای آن، هوس بازدید از آن به سرتان می زند و برای دیدن آن برنامه ریزی خواهید کرد. 

تنگه شوتاریکو کجاست؟

تنگه شوتاریکو یکی از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان می باشد. این تنگه در شهرستان پارسیان استان هرمزگان قرار دارد. در واقع روستایی به نام چک چک در این شهرستان قرار دارد که این پدیده طبیعی در نزدیکی این روستا می باشد و همچنین با شهرستان پارسیان در حدود 17 کیلومتر فاصله دارد. توصیه می کنیم بازدید از تنگه شوتاریکو را از دست ندهید و از زیباترین جاذبه گردشگری در ایران دیدن کنید.

معرفی تنگه شوتاریکو

تنگه شوتاریکو در واقع پدیده ای طبیعی می باشد که نمونه آن در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود. این تنگه، شباهت های بسیار زیادی با غار دارد و در واقع برخی قسمت های آن نیز مسقف می باشد و همین مساله سبب شده تا محیطی بسیار تاریک در محوطه داخلی تنگه شوتاریکو ایجاد شود. جالب است بدانید که برای دسترسی به این تنگه، باید مسیر طولانی ای را در رودخانه، غار، و بسیاری دیگر از پدیده های طبیعی پیاده روی کنید تا در نهایت به این تنگه که چشم انداز آن هر فردی را محسور خود می کند دسترسی پیدا کنید. 

تنگه شوتاریکو

از جمله زیبایی های تنگه شوتاریکو می توان به وجود چشمه ها و رودخانه های موجود در آن اشاره کرد. نکته جالب در خصوص این چشمه ها این است که آب موجود در چشمه های این تنگه به رنگ سبز آبی می باشند و همچنین بسیار زلال و شفاف هستند. 

مهارت های لازم برای بازدید

تنگه شوتاریکو از آن جاذبه هاییست که به راحتی نمی شود به آن دسترسی پیدا کرد. در واقع اگر قصد داشته باشید از آن بازدید کنید باید بدانید که گشت و گذار و دسترسی به این تنگه نیازمند داشتن آمادگی جسمانی بسیار بالا می باشد. در حقیقت افرادی که از توانایی جسمانی پایینی برخوردار هستند متاسفانه نمی توانند به راحتی به این تنگه دسترسی پیدا کنند. همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم، برای دسترسی به تنگه شوتاریکو ابتدا باید از یک غار عبور کرد. در نتیجه اگر قصد داشته باشید به آن دسترسی داشته باشید باید مهارت های غار نوردی را بلد باشید تا بتوانید از صخره ها و مسیر های دشوار عبور کنید.

نکاتی در خصوص بازدید از تنگه شوتاریکو

به هنگام بازدید از تنگه شوتاریکو دقت کنید که حتما لوازم و تجهیزات کافی را با خود به همراه ببرید. غاری که در ابتدای مسیر دسترسی به این تنگه قرار دارد کاملا تاریک می باشد و به معنای واقعی ظلمات آن را در بر گرفته است. در نتیجه بهتر است که لوازم غار نوردی را با خود به همراه داشته باشید. همچنین به دلیل بکر بودن این منطقه، باید بدانید که هیچ امکانات رفاهی ای در این منطقه وجود ندارد. در نتیجه اگر قصد دسترسی به تنگه شوتاریکو را دارید باید حتما آب، خوراکی و تنقلات، لباس مناسب، کفش مخصوص، بادگیر و پانچو، کوله پشتی، ضد آفتاب، لوازم بهداشت شخصی، دارو، و ... را با خود به همراه ببرید.

اگر  تا به حال از تنگه شوتاریکو دیدن کرده اید، تجربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 
ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه