بوستان نهج البلاغه تهران و امکانات آن

بوستان نهج البلاغه تهران و امکانات آن

  • 0
  • 177
  • نویسنده :

شهر تهران با آب و هوایی که دارد، دارای فضاهای سبز متعددی می باشد. البته اکثرت این فضاهای سبز، توسط شهرداری شهر و به تازگی به شهر افزوده شده است. اما با این وجود و در این زمان کم، افراد بسیاری در این پارک ها و فضاهای سبز جمع می شوند و تعطیلات آخر هفته و اوقات خود را در آن سپری می کنند. در سرتاسر شهر، انواع مختلفی از پارک ها و بوستان ها و فضاهای سبز تعبیه شده است و به هرکجای شهر که بروید، حداقل یک بوستان زیبا به چشمتان می خورد. یکی از این بوستان ها بوستان نهج البلاغه می باشد که با مساحت  بزرگی که دارد، افراد بسیاری را به سمت خود و استفاده از امکاناتش، جذب می کند. در این مطلب قصد دارم بوستان نهج البلاغه را معرفی کنم و همه چیز را درباره آن بیان کنم. 

معرفی بوستان نهج البلاغه

این بروستان با مساحتی بالغ بر 35 هکتار دارای امکانات و جاذبه های متعددی می باشد. جالب است بدانید که محل قرار گیری این پارک در دره فرحزاد می باشد. در نتیجه آب و هوای آن بسیار عالی و خوب است و در فصل تابستان مکان مناسبی برای گذراندن اوقات می باشد. اگر از اتوبان همت عبور کرده باشید، یقینا پل معلقی که در این پارک وجود دارد را دیده اید. این پل معلق یکی از منحصر به فرد ترین امکانات این پارک است و تماشای شهر تهران از روی این پل بسیار لذت بخش است. همچنین بر روی این پل یک تاب بزرگ وجود دارد که یکی از جاذبه های تفریحی بوستان نهج البلاغه نیز به شمار می آید. با نشستن بر روی آن می توانید از پل آویزان شوید و همزمان با تاب خوردن، از محیط زیبای اطراف خود لذت ببرید.

امکانات این بوستان

در بوستان نهج البلاغه برای تمامی سنین یک تفریح وجود دارد. برای مثال برای کودکان، علاوه بر وجود زمین بازی و تاب و سرسره، یک محیزی برای عملیات عمرانی در نظر گرفته شده است. در این محیط تمامی وسایل عمرانی با ابعادی کوچک وجود دارند که کودمان می توانند از آنها استفاده کنند و با این وسایل عمرانی کار کنند. 
علاوه بر این در این پارک امکان اجاره دوچرخه وجود دارد. دوچرخه سواران می توانند در پیستی که در این پارک نعبیه شده است به راحتی دوچرخه سواری کنند و اوقات خوشی را در بوستان نهج البلاغه سپری کنند. جالب است بداننید که مسیر مخصوص دوچرخه سواری ای که در این پارک تعبیه شده است مساحتی بالغ بر 9 هکتار دارد.
از دیگر امکانات بوستان می توان به فضاهایی برای ورزش های همگانی، شهربازی سرزمین شگفت انگیز، شهربازی بیلینو، کافه ها و رستوران های متعدد، آلاچیق، نیمکت، سرویس بهداشتی، مسجد و نمازخانه، پارکینگ، و سایر امکانات رفاهی و تفریحی.

بوستان نهج البلاغه کجاست؟

این بوستان بزرگ در قسمت غربی شهر تهران واقع شده است. همچنین این بوستان همجوار با اتوبان های بزرگ شهر تهران است. این بوستان از جنوب با بوستان همت، از شرق با بزرگراه یادگار امام، از غرب با بزرگراه اشرفی اصفهانی و از شمال با بزرگراه نیایش همسایگی دارد. در نتیجه دسترسی به آن بسیار آسان است و می توانید به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن به آن دسترسی پیدا کنید.

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه