همه چیز درباره جنگل لفور و مناطق دیدنی آن

همه چیز درباره جنگل لفور و مناطق دیدنی آن

  • 0
  • 108
  • نویسنده :

کمپ زدن یکی از اصلی ترین و لذت بخش ترین تفریحات در میان ما ایرانیان است. منطقه شمال کشور نیز این کار را برایمان آسان کرده و می توانیم در زمانی کوتاه، به منطقه ای جنگلی برسیم و پس از کمپ زدن، اوقات خود را در جنگل های شمال بگذرانیم. یکی از بسیار جنگل های موجود در شمال کشور، جنگل لفور است که با منطره بی نظیر و آب و هوای خوبی که دارد، در همه روز های سال، افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. این جنگل، با داشتن درختان هیرکانی، چشم انداز بی نظیری را دارد. 
در این مطلب قصد دارم همه چیز را درباره جنگل لفور و زیبایی های آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا جاذبه ای گردشگری در شمال کشور را بیشتر بشناسید و حتی بازدید از این جنگل را در برنامه های خود قرار دهید.

جنگل لفور کجاست؟

این جاذبه گردشگری در استان مازندران قرار دارد. موقعیت مکانی دقیق آن در نزدیکی شهر بابل می باشد. برای دسترسی به آن از شهر تهران می توانید از جاده های هراز و فیروزکوه اقدام کنید. اگر قصد دارید از جاده فیروزکوه به این منطقه بروید، پس از رسیدن به شیرگاه، مسیر خود را به سمت شیرگاه – بابل کنار تغییر دهید و سپس به راحتی می توانید به لفور دسترسی پیدا کنید. اما اگر قصد دارید از جاده هراز به این منطقه بروید باید خود را به شهر بابل برسانید. سپس از این شهر به سمت بابل کنار حرکت کنید و سپس به راحتی به جنگل لفور برسید.

توصیف این جنگل و زیبایی های آن

یکی از بهترین ویژگی های این جنگل، این است که در آن، در اکثر مواقع باران می بارد. در نتیجه اگر به قصد کمپ کردن به آن می روید باید قبل از رفتن، حتما آب و هوای این منطقه را چک کنید، و همچنین چادر مسافرتی و لوازم ضد آب را با خود به همراه ببرید تا با مشکل مواجه نشوید. اما اگر بخواهم این جنگل را توصیف کنم باید بگویم که آب و هوای بی نظیر، پوشش گیاهی سرسبز و زیبا، و مهم تر از همه، وجود سد لفور چشم انداز ویژه ای به این جنگل بخشیده اند. در حقیقت پوشش گیاهی در جنگل لفور به قدری زیباست که هر کس قبل از مرگش باید آن را ببیند. 
اگر به بازدید از این جنگل رفتید، پیشنهاد می کنم ختما به بازدید از دریاچه و سدی که در این منطقه وجود دارد بروید و حتی در کنار این دریاچه کمپ کنید. زیرا منظره طلوع و غروب آفتاب از این مکان، بسیار زیبا و دیدنی می باشد. همچنین از تفریحات موجود در این منطقه ماهی گیری است که می توانید از این تفریح لذت بخش، بهره‌مند شوید و طعم خوشمزه ماهی های این سد را بپشید.

تاریخچه سد لفور

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در زمان پهلوی، با استفاده از آخرین تکنولوژی ها و پیشرفته‌ترین اطلاعات، برنامه ساخت سد موجود در این جنگل را ریختند. اما پس از مدت کوتاهی، انقلاب شد و پروژه ساخت این سد، متوقف شد. در نهایت در سال 1374، ساخت آن را دوباره از پیش گرفتند و این سد زیبا را در این جنگل ساختند.

بهترین زمان سفر

شاید فکر کنید که سفر به این جنگل، باید در زمانی خاص، و مخصوصا بهار و تابستان باشد. اما باید بگویم که این جاذبه گردشگری، جزو معدود مکان هایی است که می توانید در همه فصول به بازدید ازآن بروید و اوقات خوبی را در آن سپری کنید. در واقع جنگل لفور، در هر کدام از فصول، منظره ویژه ای دارد و هر کدام از این مناظر، به نوبه خود، زیبایی خاص خود را دارند. 
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه