آیا تا به حال در مورد فیلبند شنیده اید؟

آیا تا به حال در مورد فیلبند شنیده اید؟

  • 0
  • 109
  • نویسنده :

همانطور که می‌دانید قسمت شمالی کشور ایران دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری است. در واقع منطقه شمال کشور، با قرار گیری بین دریای خزر و رشته کوه البرز، دارایآب و هوای منحصر به فرد و بیسار عالی می باشد. به همین سبب، گیاهان و جاذبه های طبیعی متعددی در آن ایجاد شده است. در واقع جای جای شمال کشور، بسیار زیبا و دیدنی است. در این مقاله قصد دارم در مورد یکی از همین مناطق طبیعی در شمال کشور بیان کنم. روستای فیلبند یکی از زیباترین و بکر ترین روستاهای شمال کشور است که با اقیانوس ابرش شهرت پیدا کرد. 
این روستا با قرار داشتن در ارتفاعات کوه ها، بر فراز ابر ها قرار دارد. در حقیقت ارتفاع این روستا به قدری بالا است که ابر ها در زیر آن قرار دارد. به عبارت دیگر اگر به آن جا بروید، ابر ها را زیر پای خود حس می کنید. منظره اقیانوس ابرها از این روستا به قدری زیباست که هر کس قبل از مرگش باید آن را ببیند. در ادامه به معرفی روستای فیلبند می‌پردازیم.

روستای فیلبند کجاست؟

این روستا در استان مازندران قرار گرفته است. برای دسترسی به آن از شهر تهران باید خود را به جاده هراز برسانید. سپس از این جاده باید تا نزدیکی های آمل بروید. در واقع پس از پیمودن مسیری در حدود 140 کیلومتر، خروجی این روستا را مشاهده می کنید. اما علاوه بر این می توانید با استفاده از قطار نیز میتوانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید و از منظره بی نظیر آن لذت ببرید.

معرفی این روستا

این روستای زیبا در ارتفاعات رشته کوه البرز قرار دارد. در حقیقت روستای فیلبند در ارتفاع 2300 متری از سطح دریا قرار دارد. جالب است بدانید که به این روستا لقب "بام مازندران" را داده اند. علت هم این است که مرتفع ترین روستا در استان مازندران است. با سفر به این روستا با یکی از بی نظیر ترین صحنه هایی که در زندگی دیده اید رو به رو می شوید. علاوه بر اقیانوس ابر ها، تماشای صحنه ی طلوع و غروب آفتاب از این روستا نیز بسیار دیدنی است. پیشنهاد می کنم بازدید از این روستا را در برنامه های خود قرار دهید و از طبیعت آرامش بخش آن استفاده کنید.

چرا باید به دیدن روستای  فیلبند برویم؟

همانطور که می‌دانید زندگی شهری کمی آزار دهنده است. ازدحام جمعیت، ترافیک، آلودگی صوتی و هوا، مشغله کاری، همه و همه از دلایلی هستند که زندگی شهری کمی خسته کننده است. گاهی اوقات پس از گذراندن یک هفته ی پر مشلغه نیازمند سفر به طبیعت و دریافت سکوت هستیم اما مقصد خاصی وجود ندارد. روستای فیلبند با فاصله حدود 3 الی 4 شاعت، یکی از مناطقی است که برای فرار از شهر و آلودگی هایش می توانید به آن پناه ببرید. در این روستا با چشم انداز بی نظیر و آرامش بخش رو به رو می شود. در نتیجه انتخاب خوبی برای سفر یک روزه است.

بهترین زمان سفر

این روستا ییلاقی است و در فصول سرد سال خالی از سکنه می شود. اما به طور کلی در 6 ماه از سال، بر فراز ابر ها قرار میگیرد. بهترین زمان سفر به این روستا فصول گرم سال و بهار و تابستان است. در این فصل هوای روستای فیلبند خنک و معتدل است و اقامت در آن بسیار لذت بخش است. 
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه