دریاچه چورت اسرار آمیز ترین دریاچه ایران

دریاچه چورت اسرار آمیز ترین دریاچه ایران

  • 0
  • 228
  • نویسنده :

دریاچه چورت یکی از عجیب ترین و زیباترین دریاچه های ایران می باشد. دریاچه چورت با داشتن چشم اندازی زیبا و بی نظیر از جمله بهترین و مرموز ترین دریاچه ها در کشور ایران می باشد. جالب است بدانید که دریاچه چورت در چندین سال گذشته بر اثر وقوع پدیده های طبیعی به وجود آمد که امروزه تبدیل به عجیب ترین، منحصر به فرد ترین و به طور کلی زیبا ترین جاذبه های گردشگری در شمال کشور شده است. در واقع امروزه این دریاچه شهرتی جهانی پیدا کرده است و از همه جای دنیا، برای بازدید از این پدیده بی نظیر به ایران می آیند. از ویژگی های این دریاچه می توان به بکر بودن آن اشاره کرد. در حقیقت به دلیل تازگی وجود آن در طبیعت، همچنان بکر مانده و زیبایی های خود را به واسطه بازدید های بسیار زیادی که از آن صورت می گیرد از دست نداده.

در ادامه این مطلب همه چیز را درباره دریاچه چورت و همچنین جاذبه های دیدنی آن و اسرار های به وجود آمدن آن بیان کرده ایم. اگر با این دریاچه آشنایی ندارید و یا تا به حال از آن بازدید نکرده اید، توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با عجیب ترین و مرموز ترین دریاچه ایران آشنا شوید. این دریاچه به قدری زیبا است که یقینا پس از آشنایی با آن هوس بازدید از آن به سرتان می زند و برای سفر به آن برنامه ریزی خواهید کرد.

دریاچه چورت کجاست؟

دریاچه چورت از مهم ترین و اصلی ترین جاهای دیدنی در استان مازندران می باشد. این دریاچه با قرار داشتن در میان کوه ها و همچنین در میان انبوهی از درختان چشم انداز بسیار زیبایی را در طبیعت ایجاد کرده و در نتیجه بازدید از آن می تواند یکی از خاطره انگیز ترین و لذت بخش ترین اوقات را برای شما رقم بزند. این جاذبه طبیعی در حد فاصل بین ساری و کیانشهر قرار دارد. و همچنین در نزدیکی آن روستایی به همین نام قرار دارد.

تاریخچه

دریاچه چورت دارای تاریخچه ای بسیار عجیب اما جالب می باشد. جالب است بدانید که چندین سال پیش و در سال 1318، زلزله ای خطرناک زمین های این منطقه را لرزاند. این زلزله به قدری شدید بود که باعث بسته شدن راه های خروجی چشمه های موجود در این منطقه شد. به همین علت، آب این چشمه ها در میان جنگل و در بین انبوهی از درختان جمع شد و تشکیل دریاچه ای که امروز می بینیم را داد. 

نمایی از دریاچه چورت

زیبایی های دریاچه چورت

دریاچه چورت به دلیل داشتن عجایب بسیار زیاد، توجه بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران را به خود جلب کرده است. از جمله این عجایب می توان به وجود تنه های درختان متعدد در میان این دریاچه اشاره کرد. در واقع جالب است بدانید که با افزایش سطح آب دریاچه، سطح آب کاملا زلال و شفاف می باشد و دریاچه ای به شکل تمامی دریاچه های دنیا در این منطقه وجود دار. اما با کاهش آب موجود در دریاچه، تنه های قطع شده ی درختان از دریاچه سر بیرون می آورند و در نتیجه چشم انداز بسیار زیبایی را تشکیل می دهند.

بازدید از این دریاچه را از دست ندهید!

دریاچه چورت از جمله بهترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری در ایران می باشد که با داشتن چشم اندازی بسیار زیبا و محیطی سرسبز، توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب می کند. در نتیجه با بازدید از این دریاچه می توانید ساعاتی را در زیبا ترین و آرامش بخش ترین جاهای دیدنی ایران بگذرانید و از طبیعت لذت ببرید.

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه