دریاچه چیتگر تهران و امکاناتش

دریاچه چیتگر تهران و امکاناتش

  • 0
  • 133
  • نویسنده :

دریاچه چیتگر جایی است که برای پیر و جوان ساخته شده است. این روزها دریاچه چیتگر به یکی از شلوغ ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری در میان ساکنین تهران تبدیل شده است. فضا و محیط متفاوتی که این مکان دارد، افراد از گوشه و کنار شهر به این منطقه می کشاند تا بتوانند ساعاتی را به دور از مشغله کاری و ترافیک بگذرانند. با اینکه از افتتاح این جاذبه گردشگری مدت بسیار زیادی نمی گذرد اما در همین مدت کم تواسته است توجه افراد زیادی را به خود جلب کند. در این مطلب قصد دارم همه چیز را در مورد دریاچه چیتگر تهران و جاذبه ها و امکانات آن بیان کنم. پیشنهاد می کنم خواندن این مطلب را از دست ندهید تا با این دریاچه زیبا بیشتر آشنا شوید و بازدید از آن را در برنامه های خود قرار دهید.

معرفی دریاچه چیتگر

مجموعه گردشگری دریاچه مصنوعی تهران در مساحتی بالغ بر 250 هکتار قرار گرفته است. این دریاچه توانسته نام "بزرگ ترین دریاچه مصنوعی" ایران را به خود بگیرد و با داشتن امکانات رفاهی و تفریحی متعدد، جای خود را در دل مردم باز کرده است. اگر در تعطیلات آخر هفته ها به این دریاچه بروید متوجه جمعیت گسترده ای می شوید که آمده اند تا آخر هفته خود را در کنار منظره زیبای دریاچه بگذرانند.

غروب آفتاب در دریاچه

یکی از آرامش بخش ترین و لذت بخش ترین کارهایی که می توان در دریاچه چیتگر انجام داد این است که به ساحل آن بروید و به تماشای غروب آفتاب بنشینید. چشم انداز این اتفاق بسیار زیباست. پس پیشنهاد می کنم هر زمان که قصد بازدید از این جاذبه را داشتید در زمان غروب آفتاب خود را به آنجا برسانید تا تماشای این پدیده زیبا را از دست ندهید.

امکانات و جاذبه های گردشگری در دریاچه چیتگر

زمانی که این دریاچه افتتاح شد فقط یک فضای سبز بود و دریاچه اش. اما امروزه به دلیل استقبال بالایی که توسط مردم از این دریاچه شد، امکانات متعددی به آن افزوده شده است. در ادامه این امکانات و جاذبه های گردشگری را معرفی کرده ام.

باملند

باملند یکی از اصلی ترین دلایل برای بازدید از دریاچه چیتگر تهران است. در واقع باملند یک مجموعه ای است که شامل کافه، رستوران، مرکز خرید، و مغازه های بستنی فروشی و پاستیل فروشی می باشد. در مرکز خرید باملند، برندها و مارک های معروف دنیا و همچنین ایرانی، اجناس و کالاهای خود را ارائه کرده اند. همچنین در باملند تا دلتان بخواهد کافه و رستوران وجود دارد. در نتیجه می توانید با توجه به سلیقه تان یکی را انتخاب کنید و خاطره خوبی از سفر خود به دریاچه بسازید.

ساحل دریاچه چیتگر

این دریاچه به قدری بزرگ است که در آن، 2 قسمت ساحلی وجود دارد. یکی از لذت بخش ترین تفریحات نشستن در این ساحل و گوش دادن به صدای زیبای مرغ آبی ها و آب است. 

شهربازی 

اگر به این دریاچه رفته باشید، یقینا وسیله های بازی موجود در این مجموعه را دیده اید. در نقاط مختلف دریاچه، امکانات تفریحی و شهربازی وجود دارد. در این شهربازی چرخ و فلک، سرسره سقوط آزاد، پیست پرش در آسمان، سینمای 6 بعدی، VR Land، ماشین برقی، رول گلایدر، تشک پرش آزاد، فوتبال دستی انسانی، اسکای فلایر، سافاری وحشت، کارتینگ، و ..... وجود دارد. 

تفریحات آبی

علاوه بر تفریحات موجود در شهربازی این مجموعه، می توانید از تفریحات آبی دریاچه چیتگر نیز استفاده کنید. این تفریحات شامل ماهی گیری، قایق سواری ( قایق موتوری، قایق پدالی، قایق شارژی، کایاک سواری، و .. )، کشتی سواری، قایق اتوبوسی،  و ... می باشد.

دریاچه چیتگر کجاست؟

این دریاچه در منطقه 22 تهران قرار گرفته است. برای دسترسی به آن می توانید از طریق بزرگراه های شهید خرازی و حکیم اقدام کنید.  همچنین می توانید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی نیز به این دریاچه بروید. برای دسترسی با استفاده از مترو باید خود را به متروی چیتگر برسانید. سپس از آنجا با استفاده از اتوبوس خود را به دریاچه برسانید. همچنین می توانید به متروی صادقیه بروید و سپس با استفاده از اتوبوس خط 322 به راحتی خود را به دریاچه برسانید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه